روش‌هایی برای حل مشکل بلوتوث آیفون و آیپد اپل

5
(1)

برای حل مشکل بلوتوث آیفون و دستگاه‌های اپل در اولین قدم، مطمئن شوید که بلوتوث را در آیفون یا آیپد خود روشن کرده‌اید و از فعال بودن بلوتوث لوازم جانبی نیز اطمینان حاصل کنید.

امروزه بلوتوث جزو ضروری گوشی آیفون یا به طور کلی هر گوشی مدرن است. این پروتکل بی‌سیم برد کوتاه، به آیفون اجازه می‌دهد تا با طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی مختلف؛ از اپل واچ گرفته تا هدفون‌های بی‌سیم و موارد دیگر ارتباط برقرار کند.

در حالی که انتقال فایل‌ها از گوشی به دستگاه دیگر یا اتصال آیفون یا آیپد خود با دستگاه بلوتوث بسیار آسان است، این امر گاهی اوقات دچار اشکال می‌شود. هر زمان که با مشکل بلوتوث آیفون یا آیپد مواجه می‌شوید، ارتباط شما نیز دچار اختلال خواهد شد، تا زمانی که راهی برای رفع این مشکل پیدا کنید.

اغلب مشکلات ناشی از خطاهایی در نحوه استفاده از بلوتوث هستند تا خطا در دستگاه‌هایی که می‌خواهید وصل کنید. اما چه خطا در تلفن شما باشد، چه در دستگاه بلوتوث یا در نحوه استفاده، به راحتی قابل حل است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با روش‌های حل مشکل بلوتوث آیفون آشنا شویم.

شما کاربران عزیز می‌توانید برای خرید قطعات اپل، قطعات مک بوک، قطعات آی مک، قطعات سرفیس، قطعات لپ تاپ و غیره با ما تماس بگیرید. همچنین برای تعمیرات اپل، تعمیرات مک بوک، تعمیرات سرفیس و تعمیرات لپ تاپ نیز می‌توانید از متخصصان ما کمک بگیرید. فقط کافیست با شماره 02188676580 و یا 09120207523 تماس حاصل فرمایید.

بلوتوث آیفون و آیپد

بلوتوث آیفون و آیپد متصل نمی‌شود؛ چگونه از بلوتوث استفاده کنیم؟

برای اتصال لوازم جانبی بلوتوثی، مانند صفحه‌کلید بی‌سیم یا اسپیکر، با دستگاه iOS یا iPadOS به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • مطمئن شوید که لوازم جانبی بلوتوث و دستگاه iOS یا iPadOS شما به هم نزدیک هستند.
 • لوازم جانبی بلوتوث خود را خاموش و دوباره روشن کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی بلوتوث شما روشن و کاملاً شارژ یا به برق وصل است. اگر لوازم جانبی شما از باتری استفاده می‌کند، ببینید که آیا آن‌ها نیاز به تعویض دارند یا خیر.
 • اگر برنامه‌ای وجود دارد که با لوازم جانبی بلوتوث استفاده می‌کنید، به Settings > Privacy & Security > Bluetooth در دستگاه iOS یا iPadOS خود بروید و مطمئن شوید که بلوتوث را برای برنامه روشن کرده‌اید.
 • در نهایت به Settings > Bluetooth بروید و بلوتوث را روشن کنید. تا زمانی که مراحل جفت کردن لوازم جانبی خود را کامل نکرده‌اید، روی این صفحه بمانید. لوازم جانبی خود را در حالت کشف قرار دهید و منتظر باشید تا در دستگاه شما ظاهر شود.
بهتر است بخوانید:  8 محصول جذابی که انتظار داریم کمپانی اپل در سال 2023 رونمایی کند

مشکل کار نکردن بلوتوث آیفون و آیپد

راهکارهای رفع مشکل کار نکردن بلوتوث آیفون و آیپد

اگر برای اتصال بلوتوث به آیفون و آیپد خود مشکل دارید، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند. هر کدام را امتحان کنید تا زمانی که راه حلی پیدا شود و بلوتوث دوباره کار کند. گاهی ساده‌ترین ترفندها، به ظاهر پیچیده‌ترین مشکلات را برطرف می‌کنند.

 1. در اولین مرحله برای حل مشکل بلوتوث آیفون بررسی کنید که بلوتوث آیپد یا آیفون شما روشن است. خاموش کردن تصادفی (یا حتی عمدی) بلوتوث دستگاه پروسه‌ای آسان است. پس مطمئن شوید که روشن است و سپس دوباره سعی کنید به بلوتوث دستگاه خود متصل شوید.
 2. مطمئن شوید که دستگاه‌های شما با یکدیگر سازگار هستند. شاید کمی غیرمعمول به نظر رسد، اما باور کنید یا نه، همه دستگاه‌ها قابلیت سازگاری ندارند. مطمئن شوید که دستگاه بلوتوثی که با iPad یا iPhone خود استفاده می‌کنید واقعاً با iOS سازگار است. معمولاً می‌توانید بسته‌بندی یا وبسایت سازنده را برای جزئیات در مورد سازگاری بررسی کنید.
 3. مطمئن شوید که دستگاه‌های شما به اندازه کافی نزدیک هستند. سیگنال بلوتوث معمولاً برد بسیار کوتاهی دارد، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه‌های شما به اندازه کافی نزدیکند تا به یکدیگر متصل شوند. معمولاً  60 تا 90 سانتیمتر در طول فرآیند اتصال ایده‌آل است، اگرچه اغلب می‌توانید پس از اتمام اتصال آن‌ها را با فاصله بیشتری از هم جدا کنید.
 4. مطمئن شوید که آیپد/آیفون و دستگاه بلوتوث شما هر دو به خوبی شارژ شده‌اند. شاید فکر کنید سطح شارژ در آیفون یا دستگاه بلوتوثی که به آن وصل می‌کنید اهمیت نداشته باشد، اما این موضوع بسیار مهم است. هرچه دستگاه‌ها شارژ بیشتری داشته باشند، اتصال بهتری دارند، بنابراین اگر مشکل دارید و هر یک از دستگاه‌ها کمتر از 50 درصد شارژ دارند، سعی کنید آن‌ها را کاملاً شارژ کنید و اتصال را دوباره انجام دهید.
 5. در روش‌های حل مشکل بلوتوث آیفون مطمئن شوید که دستگاه بلوتوث شما به چیز دیگری متصل نشده است. درست است که برخی از آیتم‌های بلوتوث به بیش از یک دستگاه متصل می‌شوند، اما این قابلیت برای همه آن‌ها صادق نیست. اگر قبلاً دستگاه بلوتوث خود را به چیز دیگری متصل کرده‌اید، آن را جدا کرده و دوباره سعی کنید آن را به آیپد یا آیفون وصل کنید.
 6. برای حل مشکل بلوتوث آیپد آن را خاموش کنید و سپس مجدداً راه اندازی کنید. اگر مشکلی در کار باشد، بارها راه اندازی مجدد، می‌تواند هر مشکلی را برطرف کند.
 7. گام بعدی برای حل مشکل بلوتوث آیفون راه‌اندازی مجدد دستگاه بلوتوثی است که می‌خواهید به آن متصل شوید. از دستورالعمل‌های سازنده برای راه‌اندازی مجدد دستگاه استفاده کنید، سپس مطمئن شوید که به حالت جفت‌سازی (Pairing) بازگشته است و سعی کنید، دوباره اتصال را برقرار کنید. همانطور که راه‌اندازی مجدد می‌تواند به آیفون کمک کند، روی دستگاهی که می‌خواهید به آن متصل شوید نیز تأثیرگذار است.
 8. اتصال دستگاه خود را لغو و سپس دوباره متصل کنید. اگر قبلاً دستگاه بلوتوث را به iPad یا iPhone خود وصل کرده‌اید، ممکن است، اتصال خراب شده باشد. در این حالت باید بلوتوث دستگاه را فراموش کنید. برای انجام این کار، تنظیمات بلوتوث را در آیپد یا آیفون باز کنید، روی (i) کنار دستگاهی که می‌خواهید فراموش کنید، ضربه و سپس روی Forget This Device ضربه بزنید. پس از انجام این کار، iPad را مجدداً راه‌اندازی کنید. سپس دوباره سعی کنید به دستگاه بلوتوث متصل شوید. اتصال تازه ممکن است در حل مشکل بلوتوث اپل به شما کمک کند.
 9. مطمئن شوید که دستگاه بلوتوث شما به‌روزرسانی کامل است. درایورها، سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارهای قدیمی می‌توانند انواع مشکلات از جمله مشکلات اتصال را ایجاد کنند. از دستورالعمل‌های سازنده برای به‌روز‌رسانی دستگاه بلوتوث خاص خود استفاده کنید، آن‌ها معمولاً در وبسایت سازنده موجود هستند و غالباً می‌توانید به تنظیمات دستگاه بروید تا گزینه به‌روز‌رسانی آن را پیدا کنید.
 10. مطمئن شوید که iPad یا iPhone شما نیز به طور کامل به روز شده است. همانطور که سیستم عامل و نرم‌افزار قدیمی در یک دستگاه بلوتوث می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند، آیپد یا آیفون قدیمی نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود. مطمئن شوید که به آخرین نسخه iPadOS یا iOS به روز شده است. به‌روز‌رسانی iPad یا iPhone به عنوان یک امتیاز اضافی، ممکن است به‌روز‌رسانی سیستم عامل دستگاه بلوتوث شما را آسان‌تر کند.
 11. مرحله ریست تنظیمات شبکه کمی جدی‌تر است، زیرا تمام تنظیمات شبکه شما را بازنشانی می‌کند، به این معنی که تمام بلوتوث‌ها و تمام شبکه‌های Wi-Fi سازگار شده شما، حذف خواهند شد. تنظیمات شبکه تلفن همراه شما نیز ممکن است ریست شود (بهتر است از شرکت مخابراتی خود بخواهید که به شما در ریست تنظیمات شبکه کمک کند.)
 12. با این حال، پس از بازنشانی تنظیمات شبکه، ممکن است بتوانید پس از اتصال مجدد به تلفن همراه و شبکه‌های Wi-Fi خود، به دستگاه بلوتوث نیز متصل شوید. برای بازنشانی تنظیمات شبکه به این مسیر بروید: Settings > General > Reset و روی Reset Network Settings ضربه بزنید.
 13. برای iPadOS 15 به مسیر Settings > General > Transfer or Reset iPad > Reset > Reset Network Settings بروید.
 14. به عنوان آخرین راه برای حل مشکل بلوتوث آیفون می‌توانید دستگاه را به تظیمات کارخانه‌ای ریست کنید. البته بعید است که این تفاوت زیادی برای اتصالات بلوتوث شما ایجاد کند، اما احتمال کمی وجود دارد که چیزی در قابلیت‌های بلوتوث شما خراب شده باشد، بنابراین اگر هیچ چیز دیگری کار نمی‌کند، ریست کامل iPad یا iPhone شما ارزش امتحان کردن را دارد.
 15. با این حال، توجه داشته باشید که اگر iPad خود را ریست کنید، همه چیز روی آن را از دست خواهید داد، بنابراین بد نیست قبل از شروع یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود بگیرید.
بهتر است بخوانید:  ارتقا هارد

مشکل بلوتوث آیفون

سوالات متداول درباره مشکل بلوتوث آیفون

در ادامه به بررسی برخی سوالات متداول درباره حل مشکل بلوتوث آیفون خواهیم پرداخت.

آیا خارج کردن گوشی از حالت هواپیما تاثیری در رفع اشکال اتصال بلوتوث در آیفون و آیپدهای اپل دارد؟

به‌طور پیش‌فرض، Wi-Fi و بلوتوث در حالت هواپیما غیرفعال هستند. شما نمی‌توانید تماس برقرار کنید، اما می‌توانید به موسیقی گوش دهید، بازی کنید، ویدیو ببینید و از برنامه‌های دیگری که نیازی به اتصال شبکه یا تلفن ندارند، استفاده کنید. با خارج کردن گوشی از حالت هواپیما، بلوتوث و تمامی اتصالات تحت شبکه مجدداً فعال می‌شوند.

با بازنشانی تنظیمات شبکه مشکل کار نکردن بلوتوث آیفون و آیپد حل می‌شود؟

بازنشانی تنظیمات شبکه، تمام تنظیمات شبکه تلفن شما مانند Wi-Fi، بلوتوث، VPN و اتصالات تلفن همراه را به حالت پیش‌فرض باز می‌‌گرداند. پس احتمال دارد که مشکلات بلوتوث آیفون و آیپد را حل کند.

سخن پایانی

صرف نظر از مدل گوشی شما، ممکن است با مشکل بلوتوث آیفون مواجه شوید. وقتی این اتفاق می‌افتد، به روش‌هایی نیاز دارید تا در حل مشکل بلوتوث آیفون به شما کمک ‌کنند و بتوانید بدون صرف کمترین هزینه به استفاده از دستگاه ادامه دهید. در این مقاله با روش‌های مختلف تعمیر بلوتوث آیفون و آیپد آشنا شدید. امیدواریم مشکل بلوتوث آیفون خود را با موفقیت برطرف کرده باشید، اما اگر تمامی روش‌های بالا را انجام دادید و مشکل همچنان پابرجاست، شما به کمک یک تکنیسین حرفه‌ای نیاز دارید. کارشناسان ما در اسپشیال IT، همواره برای خدمت‌رسانی و رفع مشکلات شما عزیزان آماده هستند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

بهتر است بخوانید:  کالیبره کردن باتری گوشی و لپ تاپ چگونه انجام می‌شود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به این مطلب نمره بدهید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب رای می‌دهد.