مشکل صدای مک بوک؛ علت صدا نداشتن لپ تاپ اپل چیست؟

0
(0)

مشکل صدای مک بوک می‌تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. در صورتی که مشکل صدای لپ تاپ اپل سخت افزاری باشد، حتما باید به یکی از نمایندگی های مجاز این لپ تاپ مراجعه کنید.

قطع شدن صدای مک بوک، یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران اپل با آن روبرو می‌شوند. در حقیقت در بیشتر مواقع مشکل صدای مک بوک زمانی رخ می‌دهد که یک دستگاه جانبی مانند هدفون به آن متصل می‌شود. خوب است بدانید که مشکل صدا هم می‌تواند ریشه نرم‌افزاری داشته باشد و هم‌ ریشه سخت‌افزاری. اگر اخیرا لپ‌تاپ‌تان صدمه خاصی ندیده و یا با مایعات برخوردی نداشته است، بهتر است ابتدا تنظیمات صدا را مورد بررسی قرار دهید. اگر با بررسی نرم‌افزاری لپ تاپ، نتوانستید مشکل را رفع کنید، حتما باید به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا مشکلات احتمالی سخت‌افزاری مورد بررسی قرار گیرد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با دلایل بروز مشکل صدای لپ‌ تاپ اپل و البته راهکارهای رفع آن‌ها آشنا کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

شما کاربران عزیز می‌توانید برای خرید قطعات اپل، قطعات مک بوک، قطعات آی مک، قطعات سرفیس، قطعات لپ تاپ و غیره با ما تماس بگیرید. همچنین برای تعمیرات اپل، تعمیرات سرفیس و تعمیرات لپ تاپ نیز می‌توانید از متخصصان ما کمک بگیرید. فقط کافیست با شماره 02188676580 و یا 09120207523 تماس حاصل فرمایید.

دلایل قطع شدن صدای مک بوک

دلایل قطع شدن صدای مک بوک کدامند؟

مشکل صدای مک بوک  را می‌توان یکی از رایج‌ترین مشکلات این لپ تاپ دانست. مشکل صدای لپ تاپ اپل می‌تواند دلایل سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری داشته باشد. گاهی تنظیمات برنامه‌های لپ تاپ بهم خورده و این مشکل ایجاد می‌شود. در این زمان کافی است تا تنظیمات صدای لپ تاپ را موردبررسی قرار دهید. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم تا شما را با رایج‌ترین مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ اپل آشنا کنیم.

بهتر است بخوانید:  معرفی بهترین آنتی ویروس ها برای مک و آیفون (iOS)

دلایل نرم افزاری مشکلات صوتی مک بوک

حل کردن مشکل نرم‌افزاری در قطع صدای مک بوک، کار خیلی سختی نبوده و شما در منزل نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. گاهی اوقات این قطع صدا تنها به دلیل بهم ریختن تنظیمات صدای مک بوک است. دقت کنید که شما باید پس از وصل کردن هر وسیله جانبی برای پخش صدا، تنظیمات صدا را تغییر دهید تا بتوانید از آن اسپیکر یا هدفون استفاده کنید. انتخاب اشتباه در تنظیمات، شایع‌ترین دلیل پخش نشدن صدا در لپ‌تاپ‌های اپل به شمار می‌رود.

دلایل سخت افزاری مشکلات صوتی مک بوک

اگر تنظیمات مک بوک را موردبررسی قرار دادید و اطمینان پیدا کردید که از نظر نرم‌افزاری هیچ مشکلی وجود ندارد، پس یکی از قطعات مربوط به پخش صدای لپ‌تاپتان، خراب است. خوب است بدانید که سیستم صدای مک بوک از اجزای بسیار پیچیده و ریزی ساخته شده است. اسپیکر و کارت صدا، دو قسمت مهم سخت‌افزاری پخش صدای مک بوک هستند. وظیفه کارت صدا تبدیل همه اطلاعات بررسی‌شده، به صوت است و وظیفه اسپیکر، که خروجی سیستم به شمار می‌رود، پخش صدا است. معمولا خرابی این دو بخش به دلایلی مانند ضربات شدید، ریخته شدن مایعات روی لپ تاپ و یا نوسانات شدید برقی، ایجاد می‌شود. این موارد باید توسط متخصص موردبررسی قرار گیرد.

حل مشکل صدای مک بوک

برای حل مشکل صدای مک بوک چه کار کنیم؟

در قسمت قبل متوجه شدیدم که مشکل صدای مک بوک می‌تواند سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری باشد. خوب است بدانید که اگر مشکل صدای لپ تاپ اپل شما سخت‌افزاری بود، حتما باید به یکی از نمایندگی‌های اپل مراجعه کرده تا فردی ماهر و متخصص لپ تاپ شما را موردبررسی قرار دهد. اما در این قسمت چند راهکار ساده می‌دهیم تا ابتدا از این موارد اطمینان حاصل کنید.

  1. سطح اسپیکر لپ تاپ را تمیز کنید: خوب است بدانید که وارد شدن گردوغبار به داخل اسپیکر، به‌شدت به کیفیت پخش صدا تاثیر می‌گذارد. کافی است تا پس از هر بار مصرف لپ تاپ، آ را تمیز کنید.
  2. بررسی میزان صدا: شاید اولین موردی که در این زمینه باید موردبررسی قرار دهید، قطع نبودن صدای لپ تاپ است. دقت کنید که صدا در حالت mute نباشد.
  3. خنک کردن لپ تاپ: اگر از لپ تاپ خود برای ساعات طولانی استفاده می‌کنید، دقت کنید که اسپیکر لپ تاپ اپل در حالتی که ساعت‌ها کار کند، داغ شده و به‌درستی کار نخواهد کرد. بهترین کار، خاموش کردن لپ تاپ و خنک کردن آن است.
  4. نسخه بتا MacOS را تغییر دهید: اگر روی لپ تاپ خود از نسخه بتا MacOS استفاده می‌کنید، بهتر است ویژگی‌های جدید آن را فراموش کرده و به نسخه پایدار MacOS برگردید. باید بدانید که نسخه بتا همچنان نرم‌افزاری ناقص و دارای مشکلات محسوب می‌شود.
  5. انتخاب صحیح دستگاه صوتی خروجی: بهم ریخته شدن تنظیمات صدای مک بوک یکی از دلایل شایع در قطع صدای لپ تاپ اپل به شمار می‌رود. بهتر است یک بار دیگر تنظیمات صدا را انجام دهید. برای این کار، از منوی اپل System Preferences را انتخاب کرده و روی بخش Sound کلیک کنید. در اینجا باید Output را انتخاب کنید. در این قسمت باید دستگاه خروجی‌ای که مدنظرتان است، یعنی هدست، هدفون، اسپیکر یا غیره، را انتخاب کنید. اگر دستگاه انتخاب‌شده، همان دستگاه مدنظر شما بود، یک بار دستگاهی دیگر را انتخاب کرده و سپس دوباره دستگاه خروجی مدنظر خودتان را انتخاب کرده و تغییرات را ثبت کنید.
  6. به‌روزرسانی به آخرین نسخه MacOS: گاهی با به‌روزرسانی نکردن سیستم، رفته‌رفته با مشکلاتی ازاین‌دست روبرو خواهید شد. برای این کار باید روی لوگوی اپل در قسمت بالای سمت چپ سیستم کلیک کرده و وارد منوی About This Mac شوید. در این قسمت پنجره‌ای باز خواهد شد که همه جزییات مک بوک شما در آن دیده می‌شود. کافی است تا بر روی Software Update کلیک کنید. اگر آپدیت سیستم در دسترس باشد، پس از پند لحظه، نمایان می‌شود. شما باید درنهایت روی Update Now کلیک کرده و منتظر راه‌اندازی مجدد لپ تاپ خود بمانید.
  7. تغییر Sample Rate صدا: در لپ‌تاپ‌های اپل شما می‌توانید میزان خروجی صدا را تنظیم کنید. بد نیست برای اطمینان، Sample Rate صدا را تغییر دهید. برای این کار کافی است هم‌زمان کلیدهای Command + Space Bar را فشار دهید تا جستجوی Spotlight نمایان شود. در این مرحله وارد Audio MIDI Setup شده و روی اولین نتیجه‌ای که سیستم نشان داده است، کلیک کنید. در این قسمت پنجره Audio Devices باز خواهد شد. از اینجا بلندگوهای MacBook Pro را انتخاب کنید. در این قسمت در سمت راست، اگر بر کادر کنار Format کلیک کنید، منویی کشویی از فرکانس‌های صدا نمایان خواهد شد. یکی از فرکانس‌های دیگر را انتخاب کرده و دقت کنید که لغزنده‌های Balance و Primary روی 0.5 تنظیم شده باشند. در این مرحله کار شما تمام شده و می‌توانید دوباره صدای مک بوک را موردبررسی قرار دهید.
بهتر است بخوانید:  آموزش آپدیت سرفیس؛ نحوه بروزرسانی سرفیس به ویندوز 11

مشکل صدا در مک بوک

سخن پایانی

مشکل صدای مک بوک یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران این لپ تاپ حرفه‌ای با آن روبرو می‌شوند. مشکل صدای لپ تاپ اپل می‌تواند سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری باشد. گاهی تنها ورود گردوغبار و یا داغ کردن اسپیکر به دلیل استفاده طولانی‌مدت از لپ تاپ، باعث اختلال در پخش صدا می‌شود. البته دقت کنید شما باید تنظیمات لپ تاپ را مناسب با سیستم پخش صدایی که قصد استفاده از آن روی لپ تاپ خود دارید، تغییر دهید. اگر با راه‌حل‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، مشکل صدای لپ‌تاپ‌تان رفع نشد، باید به یک مرکز خدمات اپل مراجعه کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به این مطلب نمره بدهید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب رای می‌دهد.